شرکت بافرزندان در سال 1367 تأسیس و فعالیت خود را در زمینه‌ی انواع لوازم کمک‌آموزشی آغاز نموده و مفتخر است که جزء اولین تولیدکنندگان لوازم آزمایشگاهی پلی‌پروپلین در ایران می‌باشد.

اکنون پس از سال‌ها فعالیت در زمینه تولید لوازم آزمایشگاهی، گستره متنوعی از این محصولات را تولید و عرضه می‌نماییم که در آزمایشگاه‌های حرفه‌ای، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، آزمایشگاه‌های مدارس و حتی در خانه‌ها هم کاربرد فراوانی دارند.
همچنین این شرکت از سال ۱۳۹۰ به تولید ظروف دارویی با هدف قطع وابستگی به واردات و اشتغال‌زایی و ارائه محصولات با کیفیت پرداخته و خود را موظف و متعهد می‌داند تا محصولات را به نحوی ارائه نماید که کلیه مشتریان و استفاده کنندگان از رضایت کامل برخوردار بوده و نسبت به نام شرکت و محصولات آن اطمینان کامل داشته باشند.
کیفیت و نوآوری همواره در دستور کار شرکت بافرزندان قرار داشته و با هدف توسعه و گسترش در صنعت تولید ظروف آزمایشگاهی و دارویی اقدام به احداث و توسعه فضایی به وسعت ۴۰۰۰ مترمربع در شهرک صنعتی پرند نموده است.

امکانات تولیدی شرکت بافرزندان شامل این موارد می‌باشد:
واحد تولید:‌ شامل دستگاه‌‌های تزریق پلاستیک در ابعاد مختلف
♦ واحد کنترل کیفیت: از ابتدای ورود مواد اولیه تا بسته بندی محصول نهایی، همه چیز تحت کنترل مسئولین واحد کنترل کیفیت می باشد. این کنترل‌ها بر پایه اصول GMP و خط مشی استاندارد شرکت بافرزندان است.
♦ واحد مونتاژ: این واحد مجهز به دستگاه‌های نیمه اتوماتیک جهت تولید محصولاتی مانند درب سیلیکاژل‌دار و محصولات مشابه با کادر انسانی مجرب و کار آزموده می‌باشد.
♦ کلین روم: قسمت‌های چاپ و مونتاژ‌ ظروف دارویی در کلین روم، طبق استانداردهای GMP واقع شده و کاملا از هر گونه آلودگی محفوظ می‌باشند.
♦ واحد چاپ: این شرکت دارای امکانات چاپ افست خشک (پنج رنگ)، سیلک و تامپو می‌باشد. مشتریان ظروف دارویی طرح مورد نظر خود را به راحتی می توانند بر روی محصولاتی مانند تیوب قرص جوشان با کیفیت عالی چاپ نمایند. ضمناْ مشتریان ظروف آزمایشگاهی نیز می توانند طرح سفارشی خود را بر روی هر یک از ظروف آزمایشگاهی مانند بشر، بشر دسته دار و ... توسط چاپ سیلک درج نمایند.